Koreańska pielęgnacja twarzy

Koreańska pielęgnacja jest kolejnym trendem, który zawładnął rynek kosmetyczny. Czemu akurat koreańska pielęgnacja? Koreanki są nacją, które mogą pochwalić się idealną cerą, którą proces starzenia prawie nie dotyka. Wiele kobiet na całym świecie stało się zwolenniczkami właśnie tej pielęgnacji. Jest to pielęgnacja wymagająca większej dokładności i sumienności, za to nie jest tak skomplikowana jakby mogła się wydawać.

Koreańskie dziewczyny wręcz czerpią przyjemność z pielęgnacji osiągając przy tym niesamowite efekty. Pielęgnacja skóry jest tam traktowana jako sposób myślenia, który wpływa na całe życie począwszy od pożywienia, kończąc na ubraniach. Jest to rytuał, który przynosi przyjemność i wspomaga urodę. Do tego stosowane są liczne kosmetyki wraz ze składnikami aktywnymi, których lista nigdy się nie kończy.  Dodatkowo bardzo ważna jest dieta oraz masaże twarzy.

Koreańska pielęgnacja to wieloetapowy proces oczyszczania twarzy, kuracji oraz głębokiego nawilżenia.

Rytuał ten składa się z dziesięciu kroków.

  1. Oczyszczanie wstępne – kosmetyki na bazie olejków
  2. Oczyszczanie – kosmetyki na bazie wody
  3. Peeling – stosowany 1-2 razy w tygodniu
  4. Toniki oczyszczające
  5. Esencje rozświetlające
  6. Ampułka, serum lub koncentrat
  7. maseczka w płacie
  8. Krem pod oczy
  9. Emulsja, krem, krem-żel, lotion
  10. Kremy SPF

Bardzo ważną zasada, której należy się trzymać, to nakładanie kosmetyków zaczynając zawsze od najlżejszych, a kończąc na najcięższych. A teraz znając wszystkie kroki pielęgnacji koreańskiej, nasuwa się pytanie, ile czasu należy poświęcić na taki rytuał. Okazuje się, że ten wieloetapowy proces zajmie nam zaledwie 15 min. Jest to optymalny czas, na który każdy może sobie pozwolić szczególnie, że efekty są zdumiewające.

Dodaj komentarz