Podobają ci się szydełkowe dodatki w sklepie? Zrób je sam!

Przeglądając Instagrama, albo czasopisma możemy znaleźć wiele oryginalnych dodatków, tak dobrze pasujących do naszego wnętrza. Nie wiem jak to działa, ale tak już jest, że jeżeli dana rzecz nam się spodoba, od razu robimy wszystko żeby ją mieć. Zaczynamy swoje poszukiwania w internecie, szukając odpowiednich produktów lub stacjonarnie wybieramy się do sklepu z włóczkami. Niestety są to zazwyczaj bardzo długie poszukiwania, kończące się zazwyczaj tym, że kupujemy coś podobnego, co prawie jest tym czego byśmy oczekiwali. Przepłacamy za daną rzecz, albo w ogóle nie znajdujemy niczego zadowalającego.

Stylowe dodatki -da się to zrobić samemu i to na szydełku!

Niektórzy nie zdają sobie sprawy jak wiele rzeczy można zrobić za pomocą szydełka. Wpisując hasło ‘szydełkowanie’ w wyszukiwarkę lub jako hasztag na Instagramie możemy obejrzeć tysiące grafik, pokazujących szydełkowy świat. Tam naprawdę znajdziemy wszystko! Ubrania, czapki, szaliki, torby, biżuteria to jedno, ale wśród propozycji znajdziemy także tysiące produktów, które idealnie dodadzą uroku naszemu wnętrzu. Teraz wszyscy zapewne myślą o obrusach i serwetkach. Te co prawda też są wspaniałe, ale czy wiedziałeś, że równie dobrze możesz za pomocą włóczki i szydełka zrobić miski, dywaniki, doniczki, pudełka, koszyki czy nawet zabawki dla dzieci? Naprawdę, to nie żart! Chyba najwyższy czas, żebyś odwiedził sklep z włóczkami i zaopatrzył się w niezbędne akcesoria. Inspiracji wokół jest mnóstwo, jeśli mamy dobrze opanowane szydełko jesteśmy w stanie użyć tego wszędzie. Najważniejszy jest dobrze opanowany warsztat, więc nie ma co za długo myśleć i zabrać się za to od razu. 

Czy naprawdę warto w ogóle się za to brać?

To pięknie wygląda, ale wszystko na spokojnie. Zabierając się za szydełkowanie, nie podejmujmy się od razu skomplikowanych projektów, które nas tak zachwyciły. Zaczynając to w ten sposób na pewno nam się nie uda osiągnąć celu w takim stopniu jaki sobie wymarzyliśmy, a tylko się zniechęcimy do całej sztuki szydełkowania. Zacznijmy od czegoś mniejszego, spróbujmy zrobić najprostszą serwetkę, a z czasem przechodźmy do coraz bardziej skomplikowanych wzorów. W Internecie znajdziemy wiele kursów, porad jak się do tego zabrać i jak to robić. Możemy poszukać ich także w gazetach, poświęconych tematyce szydełkowania, w kiosku. Szydełkować każdy może! Pora wybrać się do sklepu po włóczki i szydełko.

Kto to zrobił? Ja!

Wiecie co jest najlepsze w robieniu rzeczy własnoręcznie? To, że cały projekt i wykonanie zależy od nas. To my decydujemy co to będzie, o jakim kształcie i kolorze, z jakiej włóczki czy z jakim wzorem. Kupując rzeczy w sklepie takiej możliwości personalizacji nigdzie nie mamy, czasem możemy tylko zadecydować o rozmiarze i kolorze, pod warunkiem, że dany produkt zrobiony jest w różnych wersjach kolorystycznych. Zamiast wizyty w zwykłym sklepie, wybierzmy ten z włóczkami, a będą to bardzo udane zakupy. Tworząc coś własnego to Ty jesteś twórcą i od Ciebie zależy każdy szczegół. A satysfakcja, kiedy ktoś spyta ‘Gdzie kupiłaś takie świetne pudełka? Nigdzie takich nie widziałam!’, a Ty odpowiesz ‘Nie kupiłam -sama zrobiłam!’ uwierz, będzie nie do opisania!

Dodaj komentarz